NOWE ŚWIĄTECZNE KLASYKI – Piosenki, które maja potencjał by się nimi stać

43245-670x390

Święta już za pasem i zapewne większość z was jak co roku zasłuchuje się już w klasykach jak ‘All I Want for Christmas Is You‘ i ‘Last Christmas’. Chciałbym was przedstawić dziesięć nowych piosenek świątecznych, które moim zdaniem mają potencjał by za kilka lub kilkanaście lat być świątecznymi klasykami.

Jak brzmią świąteczne klasyki?

Są to uniwersalne i ponadczasowe utwory, które przywołują dobrze nam znaną atmosferę świąt i które towarzyszą nam co roku w tym okresie i mimo tego nie mamy ich dość. Moja lista prezentuje się następująco:

Santa’s Coming for Us’, Sia
Piosenka ta dotarła już do pierwszego miejsca Adult Contemporary Radio w Stanach Zjednoczonych i jest pierwszym singlem z zyskującego ogromną popularność z oku na rok świątecznego projektu Sii. Jest to żywa i radosna kompozycja z chwytliwym refrenem.

Cozy Little Christmas’, Katy Perry
Jak tytuł sam wskazuje jest to bardzo ciepła i przyjemna w odbiorze piosenka o tym, że nie potrzeba nam prezentów, ponieważ miłość jest najlepszym i najważniejszym z nich.

Christmas Tree Farm’, Taylor Swift
Kompozycja napisana w weekend przed jej wydaniem jest prawdopodobnie najpopularniejszym świątecznym utworem w katalogu Swift z bardzo klimatycznym i teatralnym wstępem i jest bardzo nostalgicznym powrotem Taylor do dzieciństwa.

Loneliest Time of Year’, Mabel
Jest to dość smutna jak na święta piosenka, ale takie też bywają potrzebne. Utwór na granicy popu i R&B opowiada o tych, którzy w święta są samotni bardziej niż zwykle widząc szczęśliwe pary i rodziny razem. Jest to wzruszający I bardzo refleksyjny tekst.

Christmas Without You’, Ava Max
Nowoczesny świąteczny utwór, kojarzący się z kompozycjami Mariah Carey, czyli królowej świąt. Wokal Avy brzmi niesamowicie I wprawia w dobry, świąteczny nastrój, a w tekście pojawia się często spotykany motyw miłości.

two queens in king size bed’, girl in red
Jest to wyróżniająca się na tle pozostałych kompozycja. Ma bardzo bajkowy i magiczny, zimowy klimat. Autorka śpiewa o tym, jak marzy jak pozostaje wraz ze swoja partnerką w łóżku już na zawsze.

Holidays’, Meghan Trainor with Earth, Wind & Fire
Singiel promujący najnowszy, świateczny album piosenkarki. Połączyła ona siły z legendarnym zespołem Earth, Wind & Fire w funkowej i zabawowej piosence pełnej pozytywnej energii nastrajającej na świąteczne przyjęcie.

Santa Tell Me’, Ariana Grande
Jest to piosenka, której najprawomocniej najbliżej do klasyku wśród pozostałych. Perfekcyjny, popowy hymn będący listem do świętego Mikołaja, w którym wokalistka prosi go tylko o to by nie zakochiwała się w jej wybranku, jeśli nie jest im dane pozostać razem przez cały rok. Utwór z roku na rok bije rekordy popularności i staje się wyznacznikiem świąt jak dobrze nam znane klasyki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rankingi i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *