NAJLEPSZE ALBUMY 2020 ROKU

3490589

Ten rok obfitował w wiele nieprzyjemnych wydarzeń i był trudny dla wielu z nas, jednak nie wszystko w 2020 było takie okropne – przyjrzyjmy się jakie były najlepsze albumy, które poprawiały nam nastrój, towarzyszyły podczas smutnych wieczorów oraz rozgrzewały na parkie… znaczy na domówkach maksymalnie do 5 osób. Kolejność płyt jest przypadkowa.

Positions’, Ariana Grande

Artystka znowu podbiła listy przebojów i rozkochała miliony w swoim anielskim głosie. Promujący projekt tytułowy singiel okupuje listy przebojów i jest świetnym zwiastunem tego, co czeka na nas na albumie. Grande tym razem odeszła od klasycznego popowego brzmienia i stworzyła piękną kolekcję piosenek w stylu R&B. Piosenkarka celebruje swoje ciało, kobiecość i miłość. Twór ma silny feministyczny wydźwięk i wreszcie mamy szansę usłyszeć szczęśliwą Arianę, co bardzo cieszy i zachęca do słuchania.

Królowa dram’, sanah

Jeden z najgłośniejszych polskich debiutów tego roku. sanah wyróżnia ogromna wrażliwość w tekstach piosenek i zaskakujący, ale niezwykle trafny dobór słów, przez wiele osób może utożsamić się z jej piosenkami. Artystka stworzyła wyjątkowy i bardzo emocjonalny projekt, dzięki któremu zdobyła natychmiastową popularność a jej piosenki były grane w radiach w całej Polsce. Królowa dram to wzruszająca przygoda ze smyczkami w tle.

Future Nostalgia’, Dua Lipa

Zdecydowanie jeden z największych sukcesów komercyjnych roku. Piosenkarka definitywnie sprostowała oczekiwaniom słuchaczy i stworzyła perfekcyjną imprezową składankę hitów. Nie sposób siedzieć w miejscu słuchając tego albumu. Wyraźne wpływy disco i funku sprawiają, że piosenki są jeszcze bardziej chwytliwe i dodają powiew nostalgii.

evermore’, Taylor Swift

Taylor zaskoczyła wszystkich i wydała dwa niesamowite albumy w przeciągu roku. Ten drugi, wyżej wymieniony, będący kontynuacją i siostrą folklore okazała jeszcze bardziej magiczny i bajkowy. Mimo że instrumentale są bardzo skromne by wyeksponować wokal i warstwę liryczną, to rozwiązania produkcyjnie są niezwykle ciekawe i alternatywne. Swift po raz kolejny zabrała nas na wycieczkę po krainie jej wyobraźni i stworzyła piękne historie z którymi możemy się utożsamiać.

Jaguar’, Victoria Monet

Wieloletnia przyjaciółka Ariany Grande i współautorka wielu jej piosenek tworzy też, niestety nie tak popularny ale równie intrygujący materiał. Jest to pierwsza z dwuczęściowego projektu o nazwie Jaguar utrzymanego w klimacie zmysłowego i sensualnego R&B. Wokal artystki jest nieskazitelny a teksty i bardzo dopracowana produkcja nastrojowe, idealne na wieczór przy świecach .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rankingi i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *